Regulamin

Co trzeba wiedzieć przed sesją

 1. Umawiając się na sesje klient w pełni akceptuje regulamin oraz potwierdza, że zapoznał się z portfolio fotografa i akceptuje jego styl.
 2. Udział w sesji mogą brać wyłącznie osoby zdrowe – w przypadku jakichkolwiek objawów choroby fotograf może przerwać sesję.
 3. Sesję należy umawiać z wyprzedzeniem. Do rezerwacji terminu wymagana jest wpłata 100 zł zadatku na konto w ciagu 48h. Reszta płatności następuje gotówką lub przelewem w dniu sesji.
 4. Klient może przełożyć sesję dwukrotnie bez utraty zadatku wyłącznie z powodu zdarzeń losowych.
 5. Fotograf zastrzega sobie prawo do przełożenia sesji 2 razy z powodu zdarzeń losowych. W przypadku przekładania sesji, jest ona umawiana na najbliższy możliwy termin.
 6. Przy umawianiu sesji należy ustalić liczbę osób i zwierząt biorącą w niej udział.
 7. Na sesję stawiamy się punktualnie – dopuszczalne jest spóźnienie się do 15 minut bez skrócenia czasu sesji. Dłuższe spóźnienie powodują skrócenie czasu sesji o czas spóźnienia. O każdym spóźnieniu należy poinformować telefonicznie przed rozpoczęciem sesji.

Przygotowanie

 1. W zależności od rodzaju sesji po wcześniejszych ustaleniach jest dla klienta dostępna garderoba studyjna.
 2. Należy pamiętać, że bardzo duży wpływ na efekt końcowy ma przygotowanie makijażu i fryzury – ich braku nie da się nadrobić w obróbce graficznej.

Podczas sesji w studiu:

 • należy przygotować obuwie na zmianę ze względu na zachowanie czystości teł w studio,
 • za zachowanie dzieci oraz zniszczenia w studiu spowodowane niedopilnowaniem odpowiadają rodzice.

Podczas sesji plenerowej:

 • miejsce sesji jest ustalane z fotografem spośród jego sprawdzonych lokalizacji. W przypadku chęci wykonania sesji w miejscu nieznanym fotografowi należy z nim to wcześniej skonsultować,
 • dojazd do 50 km na sesję jest wliczony w cenę, powyżej tej odległości jest dopłata ustalona z klientem,
 • ze względu na warunki pogodowe, zależne od nich światło a także zmienność natury – każda sesja ma indywidualny charakter.

Po sesji

 1. Fotograf w ciągu 3 dni roboczych wysyła zdjecia nieobrobione do wyboru w galerii online Mafelo.
 2. Wybranie zdjęć w ciągu 7 dni od otrzymania galerii gwarantuje obrobienie ich przez fotografa w deklarowanym czasie.
 3. Wybrane zdjęcia zostaja poddane obróbce graficznej zgodnie z wybranym rodzajem sesji ( lifestyle, reportaż, sesja klasyczna).
 4. Zdjęcia wyedytowane są autorska obróbka, nie ma możliwości dostania lub zakupu zdjęć surowych.
 5. Czas realizacji zamówienia liczy się od momentu wyboru zdjęć i opłaceniu ewentualnych ujęć dodatkowych i wynosi 20 dni roboczych.
 6. Gotowe zdjęcia można odebrać w studio po wcześniejszym umówieniu terminu. Mogą również zostać wysłąne za dodatkową opłatą paczkomatem lub kurierem.
 7. Wszelkie uwagi dotyczace produktów należy zgłosić niezwłocznie po odebraniu. Brak uwag w ciągu 24h oznacza akceptację zamówienia.